Brněnská přehrada

Javascript is required to view this map.

Vodní nádrž, běžně označovaná jako Brněnská, dříve též Kníničská přehrada, vybudována na řece Svratce v letech 1936-1940, zatopila část obce Kníničky.
Betonová hráz o délce 120 m a výšce 23 m vytváří jezero o rozloze 259 ha, délka vzdutí hladiny dosahuje 10 km.
Součástí přehrady hydroelektrárna.
Vodní nádrž lemovaná po obou březích lesy slouží převážně rekreaci, v sezóně provozována lodní doprava.

Tipy na výlety v tomto regionu

Na počátku jeho historie stojí řád jezuitů, který koupil ves Bohdalice roku 1638. Tehdy tu byl statek a stará tvrz.
Brněnská vila Tugendhat je jedinečným dílem meziválečné funkcionalistické architektury.
Bazilika Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně je označována za klenote gotické architektury na Moravě. Královská vdova, Eliška Rejčka, založila v r.
Stále více navštěvovaná, klidná, moravská vesnička Olšany. Nemůžete zabloudit, stačí sledovat cedule jako "Farma Bolka Polívky", či "restaurace U klauna".
První zmínka o vsi je z roku 1365, kde je majetkem Budka z Borotína, je možné že už v této době zde stála tvrz. Poprvé se písemně její existence uvádí v roce 1398.

Tipy na ubytování v tomto regionu

Pension Baltazar - V penzionu Baltazar se nachází 6 pokojů s celkovou kapacitou 15 lůžek a s možností 4 přistýlek, ve kterých si můžete užít romantické ubytování.
Hotel Rakovec nabízí komfortní ubytování v Brně - atraktivní lokalitě na brněnské přehradě. Poloha hotelu zaručí nejen nádherný výhled, ale i klidné prostředí.
Hotel Europa, otevřený roku 2009, nabízí svým hostům v krásné čtyřpatrové secesní budově jen několik kroků od centra Brna 45 prostorných pokojů a 15 parkovacích míst.
Hotel Royal Ricc je romantický hotel v srdci historického centra Brna, v těsné blízkosti katedrály Petrov a Zelného trhu.
Nadstandardně zařízené pokoje s výhledem do Národního parku Podyjí nebo pečlivě udržované zahrady, jsou vybaveny pohodlnou manželskou postelí, vlastním sociálním zázemím s...