Brněnská přehrada

Javascript is required to view this map.

Vodní nádrž, běžně označovaná jako Brněnská, dříve též Kníničská přehrada, vybudována na řece Svratce v letech 1936-1940, zatopila část obce Kníničky.
Betonová hráz o délce 120 m a výšce 23 m vytváří jezero o rozloze 259 ha, délka vzdutí hladiny dosahuje 10 km.
Součástí přehrady hydroelektrárna.
Vodní nádrž lemovaná po obou březích lesy slouží převážně rekreaci, v sezóně provozována lodní doprava.

Tipy na výlety v tomto regionu

V současné době se může Muzeum Vyškovska chlubit sbírkovým fondem, který shromažďuje více jak padesát pět tisíc předmětů. V prostorách muzea jsou pořádány také krátkodobé...
V malebném údolí říčky Malé Hané v nadmořské výšce cca 300 m byla v roce 1972 dokončena Opatovická přehrada,která slouží jako zdroj pitné vody pro město Vyškov a okolní obce....
Původně se jednalo o gotický hrad, který si na svou obranu nechal ve 20. letech 14. století postavit místní premonstrátský klášter.
Barokní zámek byl původně vybudovaný jako jeden z prvků podyjské obranné soustavy při jižní hranici země. První písemný doklad o jeho existenci najdeme už v Kosmově kronice (...
Zámek Kravsko se nachází na Znojemsku v Jihomoravském kraji. Zámek je obdélníková dvoupatrová budova s mansardovou střechou, s novějšími patrovými přístavky po stranách.

Tipy na ubytování v tomto regionu

Pension Baltazar - V penzionu Baltazar se nachází 6 pokojů s celkovou kapacitou 15 lůžek a s možností 4 přistýlek, ve kterých si můžete užít romantické ubytování.
Hotel Rakovec nabízí komfortní ubytování v Brně - atraktivní lokalitě na brněnské přehradě. Poloha hotelu zaručí nejen nádherný výhled, ale i klidné prostředí.
Hotel Europa, otevřený roku 2009, nabízí svým hostům v krásné čtyřpatrové secesní budově jen několik kroků od centra Brna 45 prostorných pokojů a 15 parkovacích míst.
Hotel Royal Ricc je romantický hotel v srdci historického centra Brna, v těsné blízkosti katedrály Petrov a Zelného trhu.
Nadstandardně zařízené pokoje s výhledem do Národního parku Podyjí nebo pečlivě udržované zahrady, jsou vybaveny pohodlnou manželskou postelí, vlastním sociálním zázemím s...