Brněnská přehrada

Javascript is required to view this map.

Vodní nádrž, běžně označovaná jako Brněnská, dříve též Kníničská přehrada, vybudována na řece Svratce v letech 1936-1940, zatopila část obce Kníničky.
Betonová hráz o délce 120 m a výšce 23 m vytváří jezero o rozloze 259 ha, délka vzdutí hladiny dosahuje 10 km.
Součástí přehrady hydroelektrárna.
Vodní nádrž lemovaná po obou březích lesy slouží převážně rekreaci, v sezóně provozována lodní doprava.

Tipy na výlety v tomto regionu

Bítov patří mezi nejstarší a nejromantičtější hrady naší země. Poprvé je písemně zmiňován z let 1061-1067.
Rozsáhlá expozice letecké techniky, vrtulníků, kanónů, zbraní. Unikátní exponáty z vykopaných letounů sestřelených za 2.světové války. Pozemní vojenská technika.
Brněnská vila Tugendhat je jedinečným dílem meziválečné funkcionalistické architektury.
Bazilika Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně je označována za klenote gotické architektury na Moravě. Královská vdova, Eliška Rejčka, založila v r.
Grand Prix České republiky 2013 Všechny vstupenky jsou platné od 23. do 25. srpna Přírodní tribuny Předprodej do 10. srpna Přímý prodej Sedadlové tribuny Předprodej do 10....

Tipy na ubytování v tomto regionu

Pension Baltazar - V penzionu Baltazar se nachází 6 pokojů s celkovou kapacitou 15 lůžek a s možností 4 přistýlek, ve kterých si můžete užít romantické ubytování.
Hotel Rakovec nabízí komfortní ubytování v Brně - atraktivní lokalitě na brněnské přehradě. Poloha hotelu zaručí nejen nádherný výhled, ale i klidné prostředí.
Hotel Europa, otevřený roku 2009, nabízí svým hostům v krásné čtyřpatrové secesní budově jen několik kroků od centra Brna 45 prostorných pokojů a 15 parkovacích míst.
Hotel Royal Ricc je romantický hotel v srdci historického centra Brna, v těsné blízkosti katedrály Petrov a Zelného trhu.
Nadstandardně zařízené pokoje s výhledem do Národního parku Podyjí nebo pečlivě udržované zahrady, jsou vybaveny pohodlnou manželskou postelí, vlastním sociálním zázemím s...