Hrad Pernštejn

Javascript is required to view this map.

Gotický hrad Pernštejn z poloviny 13. století stojí ve východním okraji Českomoravské vrchoviny, v katastru obce Nedvědice, a bezesporu patří k nejvýznamnějším moravským hradům. Jeho bývalé podhradí tvořil městys. Monumentální stavba Pánů z Pernštejna s jednoduchou bergfritovou dispozicí byla do 16. století několikrát přebudována a především rozšířena, přesto při přeměně na reprezentativní a pohodlné sídlo neztratila svou obranyschopnost.

Tipy na výlety v tomto regionu

Krytý i venkovní akvapark na Sportovní ulici.
Provozujeme centrum pro sportovní, branné a prezentační akce pro jednotlivce i skupiny (airosoft, teambuildingy, firemní akce, čtyřkolky a další). Telefonní čísla: Mobil: +...
Bítov patří mezi nejstarší a nejromantičtější hrady naší země. Poprvé je písemně zmiňován z let 1061-1067.
Brněnská vila Tugendhat je jedinečným dílem meziválečné funkcionalistické architektury.
V moderních prostorách squash centra si lze vedle squashe zahrát i ricochet, badminton či využít spinning. Najdete tu i sál na aerobic a bar se dvěma bowlingovými dráhami.

Tipy na ubytování v tomto regionu

Pension Baltazar - V penzionu Baltazar se nachází 6 pokojů s celkovou kapacitou 15 lůžek a s možností 4 přistýlek, ve kterých si můžete užít romantické ubytování.
Hotel Rakovec nabízí komfortní ubytování v Brně - atraktivní lokalitě na brněnské přehradě. Poloha hotelu zaručí nejen nádherný výhled, ale i klidné prostředí.
Hotel Europa, otevřený roku 2009, nabízí svým hostům v krásné čtyřpatrové secesní budově jen několik kroků od centra Brna 45 prostorných pokojů a 15 parkovacích míst.
Hotel Royal Ricc je romantický hotel v srdci historického centra Brna, v těsné blízkosti katedrály Petrov a Zelného trhu.
Nadstandardně zařízené pokoje s výhledem do Národního parku Podyjí nebo pečlivě udržované zahrady, jsou vybaveny pohodlnou manželskou postelí, vlastním sociálním zázemím s...