Vřídelní kolonády

Javascript is required to view this map.

Přibližně na půli cesty mezi hotelem Thermal a Grandhotelem Pupp, v srdci lázeňské zóny, najdete největší a nejteplejší karlovarskou termu. Vyvěrá na povrch v obdivuhodné síle. Vřídlo je schopné vytrysknout do výšky 12 m. Za minutu tak z podzemí dostane 2000 l horké vody a 5000 l oxidu uhličitého.

Vřídelní voda je jediná, která se v dnešní době užívá v lázeňství jak ke koupelím, tak i k pitné kúře. Lázeňská sanatoria jsou jí zásobována přímo z podzemí Vřídelní kolonády.

Jak Vás jistě napadne, Vřídelní kolonáda je místem, kde Vřídlo vyvěrá na povrch. Budova pochází z let 1971 - 1975 a je již několikátou stavbou obklopující tento jedinečný pramen.
V promenádní hale, otevřené denně od 6 do 19 hodin, najdete kromě vřídelní fontány, ještě dalších 5 vývodů pramene. Z těch si můžete nabrat vřídelní vodu do pohárku buď v její přirozené teplotě (72°C), nebo ochlazenou.

Dále se v prostorách Vřídelní kolonády nachází několik stánků se suvenýry, bižuterií, sklem či porcelánem. Můžete si tu koupit Karlovarské oplatky, občerstvit se v restauraci, nebo si odskočit na WC.

V prvním patře kolonády si můžete projít galerii nebo koupit něco v butiku. V podzemí Vřídla by měla být v brzké době veřejnosti opět zpřístupněna exkursní trasa.

V okolí Vřídelní kolonády najdete mnoho prodejen suvenýrů, luxusních butiků, restaurací i hotelů a hotýlků. Nad ní stojí kostel sv. Máří Magdalény a naproti Zámecká a Tržní kolonáda.

Tipy na výlety v tomto regionu

Abyste si užili Karlovy Vary všemi smysly, nesmíte vynechat ochutnávku tradičního bylinného likéru, který je vyráběn pouze zde.
Karlovy Vary jsou známé jako město kolonád. Hlavním účelem těchto staveb je poskytnout lázeňským pacientů pohodlí při užívání naordinovaných léčivých pramenů.
Diana se tyčí 547 m. n. m. v lázeňských lesích nad Grandhotelem Pupp. Stojí tu už od roku 1914 a nabízí úžasnou vyhlídku na celé Karlovy Vary a jejich okolí.
Mezi nejkrásnější místa v Čechách patří nepopiratelně Šumava. A zde v tomto kraji plném krás je rozloženo při toku Otavy město Sušice.
Uvolňující masáže, vířivé koupele, příjemné teplé obklady a zábaly tu nejsou k dispozici jen lázeňským pacientům. I Vy si můžete chviličku užívat.

Tipy na ubytování v tomto regionu

Lohengrin - Apartmán o velikosti 3+1 (standardně vybavená kuchyně s jídelním koutem, 1.ložnice s manželskými postelemi, 2.ložnice se dvěma samostatnými lůžky, zrcadlový...
Pension Villa Máj - Poskytujeme ubytování v klidné části Mariánských Lázní ve dvojlůžkových a třílůžkových velkých pohodlných pokojích se sociálním zázemím, minikuchyňkou,...
Adria Karlovy Vary - Hotel má 41 komfortně zařízených pokojů s kapacitou 67 lůžek: 15 jednolůžkových, 12 dvoulůžkových a 14 dvoulůžkových de Luxe (jsou o 100,- Kč dražší než...
Apartmán Drevokocur Lázeňský - Apartmán Drevokocur Lázeňský se nalézá v 1. NP. Je moderně a vkusně zařízen. Sestává se ze 3 pokojů, kuchyně, koupelny a WC. Obytná plocha je...
Apartmán Elli - Apartmán se nachází v klidné vilové čtvrti 10 minut pěšky do centra. Apartmán má samostatný vchod se zahrádkou. Je vhodný pro rodiny s dětmi. Ubytování je...