Skanzen Uhřínov

Javascript is required to view this map.

Asi 12 kilometrů za Rychnovem nad Kněžnou leží malebná horská vesnička Velký Uhřínov. Najdete tu zajímavý archeologický skanzen, který provozuje Sdružení Villa Nova. Členové občanského sdružení se snaží vytvořit a přiblíži návštěvníkům středověkou kolonizační vesnici. Vše je budováno se zachováním zásad experimentální archeologie. Skanzen najdete za vsí Velký Uhřínov v malém lesíku.

Provozní doba s průvodcem
Červenec - Srpen: každý den 9:00-17:00
Květen, červen, září, říjen: o víkendech 9:00-17:00

Provozní doba bez průvodce
skanzen je volně přístupný po celý rok

Vstupné
Dospělí 30,- Kč
studetské vstupné 15,- Kč

Více zde: http://www.region-orlickehory.cz/turisticke-zajimavosti/stavby-a-technic...

Zatím nehodnoceno.

Tipy na výlety v tomto regionu

Renesanční zámek s bohatou sgrafitovou výzdobou zachránila před postupným zchátráním rekonstrukce v letech 1955-1973. Jeho historie se začala psát na konci 16.
Dělostřelecká tvrz Dobrošov je tvrz, která byla budována v důsledku zvolení Adolfa Hitlera kancléřem v Německu. Patřila mezi páteř obrany československého opevnění na severní...
Návštěvní doba Klášter je otevřen od dubna do října* každý den mimo pondělí.** Prohlídky začínají vždy v celou hodinu: úterý – sobota 9.00, 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15....
Popis: Muzeum leží právě uprostřed rozsáhlého a velmi mohutně vybudovaného pásma československého opevnění z období let 1935 - 1938.
Pískovcové skalní útvary jižní části Teplických skal

Tipy na ubytování v tomto regionu

Nabízíme komfortní ubytování ve dvoulůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových pokojích, z nichž jeden má oddělené ložnice zvlášť pro dospělé a pro děti. Některé pokoje mají...
Penzion Martin*** nabízí ubytování v moderně a příjemně zařízených pokojích.
Nabízíme Vám ubytování ve dvoulůžkových, čtyřlůžkových pokojích. Ve většině pokojů jsou k dispozici přistýlky. K dispozici jsou dětské postýlky.
Pension a restaurace Vám nabízí stylové ubytování v centru města. Nacházíme se cca 100 m od náměstí směrem na Starou Paku, pár metrů od zdejšího Muzea, Klenotnice a Kláštera.
Momentální kapacita penzionu je 17 lůžek. Ubytovat se je možné ve dvoulůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením.