Letecké muzeum Olomouc

Javascript is required to view this map.

Letecké muzeum Olomouc založil 1. letecký školní pluk. Našim cílem je mapovat a pro budoucí generace uchovávat převážně historii českého a československého letectví a to včetně školního. V současné době si můžete v muzeu prohlédnout letouny MiG-21, MiG-15, Aero L-39, kabiny MiGů-21MF (s možností pohledu dovnitř), dále katapultážní simulátor, školní pomůcky k výuce pilotů a pozemního personálu, leteckou výstroj a prostředky záchrany pilota, cvičné pumy, agregáty z letounů (radary, radiostanice a další přístroje), dále proudové motory včetně motorů v řezu a další. Na začátek sezony 2010 chystáme jako nové exponáty unikátní prototyp Let L-610 a pohyblivý simulátor MiGu-21 (TL-21). Rovněž pořádáme pravidelné (například každý poslední čtvrtek v měsíci promítání v klubovně olomouckého letiště) i jednorázové akce, či se na nich podílíme. Chystáme akce pro děti a školy. Jedním z pilířů naší práce je restaurování letadel a to jak vlastních, tak také pro jiná muzea a sběratele letecké techniky. V poslední době jsme prováděli například opravy letounů Tu-104 a Lisunov Li-2 pro Vojenský historický ústav (Letecké muzeum ve Kbelích).

Telefonní čísla:
Mobil: +420 604 772 478
Mobil: +420 777 044 939

Tipy na výlety v tomto regionu

Roku 1427 se Hranice staly součástí rozlehlého panství nepsaných vládců husitské a pohusitské Moravy - pánů z Cimburka.
Bludovský zámek je situován přibližně ve středu obce. Jedná se o pozdně renesanční trojkřídlou budovu ve tvaru písmene U, počátkem 18. století barokizovanou.
Hrad Bouzov (původně Búzov) stojí ve stejnojmenné vesnici jihozápadně od města Loštice na středozápadní Moravě.
Zámek Jánský Vrch (též Janský Vrch, něm. Johannesberg,[1] dříve též Johannisberg) ve městě Javorník byl do roku 1945 letní rezidencí vratislavských biskupů a arcibiskupů.
Vodní tvrz stojí na Zámeckém náměstí v centru Jeseníku. Jde o dvoupatrovou budovu z neopracovaných kamenů, s malým nádvořím a kamenným mostem přes původně vodní příkop.

Tipy na ubytování v tomto regionu

Penzion nabízí 1/2 - P2L, 1/3 - P3L, 1/4 - P4L a 1/5 - P5L, apartmán chata AP1 - pětilůžkové apartmá + 2 přistýlky, apartmán chata AP2 - pětilůžkové apartmá + 2 přistýlky.
K dispozici je celý dům, kde jsou dva apartmány, každý se třemi pokoji (1x 4 lůžkový pokoj, 1x 3 lůžkový + rozkládací sedací souprava pro 2 osoby a 1x 2 lůžkový pokoj),...
Ubytování v soukromí, v klidné okrajové části města Jeseník. Celková kapacita je 14 lůžek. Nabízíme 2x dvoulůžkový pokoj, 2x trojlůžkový pokoj a 1x čtyřlůžkový pokoj.
Penzion Biograf leží 12 km od Šumperku na hlavní trase směrem na Jeseník. Penzion je dvoupodlažní objekt s nekuřáckou restaurací, barem a společenskou místností.
Penzion Emílie se nachází v Jeseníku na Lipovské ulici směřující do Lipové lázní, přibližně 15 minut chůze od centra. Nabízíme celoroční ubytování v apartmánech rodinného...