Zámek Klecany

Javascript is required to view this map.

Obec Klecany se zámkem se nacházají 6 km severně od severního okraje Prahy (Dolní Chabry). Dostupnost je dobrá pomocí PID (Pražská integrovaná doprava). První zmínka o tvrzi ve vsi Klecany je z r. 1380, kdy prokazatelně patřila až do konce osmdesátých let 14. stol Olbramovicům. Koncem 14. a počátkem 15.stol. se majitelé rychle střídali, až r. 1418 získal staroměstský měšťan Mikuláš Meixner z Jevíčka. Roku 1435 jeho dědicové prodali Klecany královskému podkomořímu Janu z Kunvaldu a v držení tohoto rodu byly až osmdesátých let 15. stol. Pak i nadále se majitelé tvrze a panství často střídali, až jej r. 1616 získala Alžběta Lobkovicová z Lobkovic. Od sklonku 17. stol. se objekt střídavě nazývá jako tvrz i zámek. V r. 1691 koupil Klecany Václav Vojtěch ze Šternberka. Tehdy byl již stručně popsán zdejší zámek, jehož přestavba z tvrze však ještě nebyla ukončena. Byla to trojkřídlá budova, hlavní jižní průčelí bylo dvoupatrové, dvě boční křídla byla patrová. V letech 1727 ? 1803 byl zámek majetkem hrabat Gallasů a Clam-Gallasů, od nichž jej koupil bývalý zdibský hostinský František Vobořil. Roku 1827 zámek vyhořel. Stavební práce po požáru dokončil až nový majitel, kterým byl od r. 1847 Antonín Balle. Roku 1857 zámek znovu vyhořel. Při obnově zámku v empírovém slohu zůstalo původní vnitřní uspořádání, ale jižní průčelní fasáda byla provedena ozdobněji. Středem prochází rizalit u něco vyšší než vlastní budova, s pilířovitými arkádami v přízemí, sloupy v patře a zakončeny tympanonem s oválným oknem uprostřed. V padesátých a pozdějších letech v zámku hospodařila armáda. V devadesátých letech minulého stol. koupila zámek soukromá firma a od r. 2004 zde probíhá rozsáhlá rekonstrukce celého objektu.

Zatím nehodnoceno.

Tipy na výlety v tomto regionu

Největší aquapark v ČR. Vodní svět a saunový svět. Palác dobrodružství, Palác pokladů, Palác relaxu. Korálový svět, potápěčská jáma, dětský svět. Musíte vidět!
Tvrz s jádrem ze 14. stol. tvoří mohutná třípatrová věž z lomového kamene, která byla pozdně goticky upravena ve 2. pol. 15. stol. Janem z Trojanovic zvaným Pašinka. Na...
Zříceniny hradu Talmberk stojí na nevysokém ostrohu nad stejnojmennou vsí na Kutnohorsku ve Středočeském kraji. Hradní jádro mělo pravidelný obdélný půdorys.
Zámek je patrová obdélná stavba s kaplí, ve které je socha Čechie z roku 1765, vystavovaná na světové výstavě Expo v Montrealu.
Kostel sv. Markéty je daleko viditelnou dominantou obce Zvole. Nachází se na ostrohu nad řekou Vltavou, nad Vodním dílem Vrané.

Tipy na ubytování v tomto regionu

Apartmán Suhrovice se nalézá v jedné části rodinného domu. Větší část obývá majitel a menší je určena našim klientům.
Nově postavený apartmán se nachází v nádherné přírodě a nabízí ubytování pro maximálně 4 osoby. Apartmán je vybaven koupelnou se sprchou, televizí se satelitem, kuchyňkou s...
Poskytujeme ubytování v podkroví, v útulných dvou a třílůžkových pokojích s vlastním sociálním vybavením. Máme 7 dvoulůžkových pokojů, všechny mají možnost přistýlky.
Ubytování "Na Ptejrově". Nabízíme Vám ubytování ve 12ti dvoulůžkových pokojích a 1 apartmánu, některé s možností přistýlky. Celková kapacita penzionu je 32 lůžek.
Motel se nachází ve zcela nové jednopatrové budově v bezprostřední blízkosti exitu 39 na rychlostní silnici R10.