Zámek Košátky

Javascript is required to view this map.

Zámek je po stavební stránce jedním z nejzajímavějších ve středních Čechách. Základem se stala mohutná gotická hranolová věžovitá tvrz s lucernou z 1. poloviny 15. století. Dříve tu stál hrad s vodním příkopem. Ještě dnes tu uvidíte kladky pro padací most a kamenné střílny. V zámeckém areálu si prohlédnete sochu Sv. Jana Nepomuckého. Nyní je na zámku domov důchodců, proto je veřejnosti nepřístupný.

Tipy na výlety v tomto regionu

Největší aquapark v ČR. Vodní svět a saunový svět. Palác dobrodružství, Palác pokladů, Palác relaxu. Korálový svět, potápěčská jáma, dětský svět. Musíte vidět!
Obec prvně zmíněna r. 1249, osídlení již v mladší době kamenné a keltské.
Spatříte z původního hradu dochované zbytky hradeb a velké pozdně gotické bašty.
Prohlédnete si patrovou čtyřkřídlou budovu zdobenou pilastry s arkádovým nádvořím a mansardovou střechou.
Prohlédnete si hrad, který tvoří mohutná válcová věž s dřevěným bedněným patrem, trojprostorový patrový palác se zaoblenými rohy a parkánovou hradba se střílnami na konci...

Tipy na ubytování v tomto regionu

Apartmán Suhrovice se nalézá v jedné části rodinného domu. Větší část obývá majitel a menší je určena našim klientům.
Nově postavený apartmán se nachází v nádherné přírodě a nabízí ubytování pro maximálně 4 osoby. Apartmán je vybaven koupelnou se sprchou, televizí se satelitem, kuchyňkou s...
Poskytujeme ubytování v podkroví, v útulných dvou a třílůžkových pokojích s vlastním sociálním vybavením. Máme 7 dvoulůžkových pokojů, všechny mají možnost přistýlky.
Ubytování "Na Ptejrově". Nabízíme Vám ubytování ve 12ti dvoulůžkových pokojích a 1 apartmánu, některé s možností přistýlky. Celková kapacita penzionu je 32 lůžek.
Motel se nachází ve zcela nové jednopatrové budově v bezprostřední blízkosti exitu 39 na rychlostní silnici R10.