hrad Okoř

Javascript is required to view this map.

Prohlédnete si torzo hradní věže obklopené napůl zřícenými stěnami, ruiny raně gotické kaple i zbytky pozdně gotického opevnění, které tvořila polokruhová bašta s klíčovými střílnami z 15. století, z které zbyli už jen valy a příkopy. Na hradě se pravidelně konají hudební festivaly. Zakoupíte si občerstvení i suvenýry. Na plácku pod hradem, v letním období bývá pouť. V pohodě i zaparkujete. Výlet je ideální na kolo s celou rodinnou.

Tipy na výlety v tomto regionu

Zámek Zvíkovec byl vystavěn na vršku v okrese Rokycany v centru obce stejného jména. Zámek má klasicistní charakter a nedaleko něj stojí kostel s bohatě a vkusně vyzdobeným...
Hrad Jenčov mohl založit Přemysl Otakar II. Stavebník Nižbora, k jehož zboží hrad zřejmě náležel.
Významný zámek se nachází v obci Smečno na Kladensku ve Středočeském kraji.
Zámek, který naleznete v hlubokých křivoklátských lesích na návrší nad údolím potoka Vuznice, je obdélná jednopatrová barokní budova krytá mansardovou střechou.
Zřícenina hradu Valdek se nachází na okraji vojenského újezdu Brdy. Od hradu ke zřícenině

Tipy na ubytování v tomto regionu

Equitana Hotel Resort - Equitana Hotel Resort Vám nabízí komfortní a velmi příjemné hotelového pokoje.
Apartmán Beřovice - Nabízíme ubytování v plně zařízeném apartmánu v přízemí hlavní budovy v areálu statku v centru obce Beřovice.
Apartmány Audy - Apartmány Audy se nachází na úpatí Brdského hřebene v krásném městečku Mníšek pod Brdy.
Apartmány Kinex - Nabízíme Vám kvalitní ubytování v objektu bývalého pivovaru nedaleko Prahy.
Hotel Kolonie - Hotel nabízí ubytování v 6 dvoulůžkových, 2 jednolůžkových pokojích a 1 čtyřlůžkovém apartmánu, vždy s možností přistýlky.