hrad Okoř

Javascript is required to view this map.

Prohlédnete si torzo hradní věže obklopené napůl zřícenými stěnami, ruiny raně gotické kaple i zbytky pozdně gotického opevnění, které tvořila polokruhová bašta s klíčovými střílnami z 15. století, z které zbyli už jen valy a příkopy. Na hradě se pravidelně konají hudební festivaly. Zakoupíte si občerstvení i suvenýry. Na plácku pod hradem, v letním období bývá pouť. V pohodě i zaparkujete. Výlet je ideální na kolo s celou rodinnou.

Zatím nehodnoceno.

Tipy na výlety v tomto regionu

Legendární skalní jehla, která nabízí až čtyřicetimetrové výstupy v pevné skále, tvoří spojnici mezi tratí posázavského pacifiku a řekou Sázavou.
Hrad Jenčov mohl založit Přemysl Otakar II. Stavebník Nižbora, k jehož zboží hrad zřejmě náležel.
Prohlédnete si torzo hradní věže obklopené napůl zřícenými stěnami, ruiny raně gotické kaple i zbytky pozdně gotického opevnění, které tvořila polokruhová bašta s klíčovými...
Rozhledna má podobu památníku. Připomíná selské povstání z roku 1627, namířené proti krutému utiskovateli místních sedláků Pavlu Michnovi z Vacínova.
Zřícenina hradu Valdek se nachází na okraji vojenského újezdu Brdy. Od hradu ke zřícenině

Tipy na ubytování v tomto regionu

Equitana Hotel Resort - Equitana Hotel Resort Vám nabízí komfortní a velmi příjemné hotelového pokoje.
Apartmán Beřovice - Nabízíme ubytování v plně zařízeném apartmánu v přízemí hlavní budovy v areálu statku v centru obce Beřovice.
Apartmány Audy - Apartmány Audy se nachází na úpatí Brdského hřebene v krásném městečku Mníšek pod Brdy.
Apartmány Kinex - Nabízíme Vám kvalitní ubytování v objektu bývalého pivovaru nedaleko Prahy.
Hotel Kolonie - Hotel nabízí ubytování v 6 dvoulůžkových, 2 jednolůžkových pokojích a 1 čtyřlůžkovém apartmánu, vždy s možností přistýlky.