Zámek Bukovany

Javascript is required to view this map.

Předchůdcem zámku byla středověká tvrz, jejíž majitelé se připomínají v 1. polovině 14. století. Zámek vznikl v 2. polovině 16. století za panství Pintů Bukovanských z Bukovan.
Dvoupatrová trojkřídlá budova uzavírá úzké oddělené nádvoří. V sz. a jz. nároží osmiboké věže zakončené báněmi, křídla zámku mají mansardové střechy. Hlavní vstup v ose západní fasády renesanční, na průčelích zbytky psaníčkových sgrafit, sgrafitového rámování oken a rozvilinových pásů, na severní fasádě zbytky malovaných erbů. K jižnímu křídlu přistavěna kaple s 2 znakovými náhrobníky ze 16. století a novodobá přístavba z 20. století. Severní křídlo zámku je ve zdivu zachována palácová budova s věží, bývalá tvrz.

Zatím nehodnoceno.

Tipy na výlety v tomto regionu

Zámek, který je součástí rozlehlého hospodářského dvora, je obdélná patrová stavba s průčelím obráceným do návsi a se středním rizalitem zakončeným trojúhelníkovým štítem.
Zámek stojí uprostřed obce Lochovice na Berounsku ve Středočeském kraji. Zámek je patrová čtyřkřídlá budova kolem čtvercového nádvoří, v rozích při hlavním průčelí jsou dvě...
Roku 1352 si jistý Heliáš, držitel statku Tuchoměřice, pronajal pro sebe a svou manželku Markétu od kláštera v Plasech les Choteč, kde založil dvůr. Pak se zde připomínají...
Předchůdcem zámku byla středověká tvrz, jejíž majitelé se připomínají v 1. polovině 14. století. Zámek vznikl v 2. polovině 16. století za panství Pintů Bukovanských z...
Hrad Jenčov mohl založit Přemysl Otakar II. Stavebník Nižbora, k jehož zboží hrad zřejmě náležel.

Tipy na ubytování v tomto regionu

Equitana Hotel Resort - Equitana Hotel Resort Vám nabízí komfortní a velmi příjemné hotelového pokoje.
Apartmán Beřovice - Nabízíme ubytování v plně zařízeném apartmánu v přízemí hlavní budovy v areálu statku v centru obce Beřovice.
Apartmány Audy - Apartmány Audy se nachází na úpatí Brdského hřebene v krásném městečku Mníšek pod Brdy.
Apartmány Kinex - Nabízíme Vám kvalitní ubytování v objektu bývalého pivovaru nedaleko Prahy.
Hotel Kolonie - Hotel nabízí ubytování v 6 dvoulůžkových, 2 jednolůžkových pokojích a 1 čtyřlůžkovém apartmánu, vždy s možností přistýlky.