Zámek Bukovany

Javascript is required to view this map.

Předchůdcem zámku byla středověká tvrz, jejíž majitelé se připomínají v 1. polovině 14. století. Zámek vznikl v 2. polovině 16. století za panství Pintů Bukovanských z Bukovan.
Dvoupatrová trojkřídlá budova uzavírá úzké oddělené nádvoří. V sz. a jz. nároží osmiboké věže zakončené báněmi, křídla zámku mají mansardové střechy. Hlavní vstup v ose západní fasády renesanční, na průčelích zbytky psaníčkových sgrafit, sgrafitového rámování oken a rozvilinových pásů, na severní fasádě zbytky malovaných erbů. K jižnímu křídlu přistavěna kaple s 2 znakovými náhrobníky ze 16. století a novodobá přístavba z 20. století. Severní křídlo zámku je ve zdivu zachována palácová budova s věží, bývalá tvrz.

Tipy na výlety v tomto regionu

Zbytky hradu spatříte na východním konci obce Buštěhrad.
Zřícenina hradu Žebrák se nachází ve Středočeském kraji, stojí na úzkém zalesněném ostrohu nad soutokem dvou potoků.
Ideální místo pro svatby a rodinné výlety s dětmi
Zámek stojí na skalnatém ostrohu nad Zámeckým rybníkem ve vsi Starosedlský Hrádek na Příbramsku ve Středočeském kraji. Zámek je patrová stavba nepravidelného půdorysu se...
Zámek je pozoruhodnou památkou města Příbrami ve Středočeském kraji. Zámek je rozsáhlá dvoupatrová čtyřkřídlá budova kolem obdélného nádvoří.

Tipy na ubytování v tomto regionu

Equitana Hotel Resort - Equitana Hotel Resort Vám nabízí komfortní a velmi příjemné hotelového pokoje.
Apartmán Beřovice - Nabízíme ubytování v plně zařízeném apartmánu v přízemí hlavní budovy v areálu statku v centru obce Beřovice.
Apartmány Audy - Apartmány Audy se nachází na úpatí Brdského hřebene v krásném městečku Mníšek pod Brdy.
Apartmány Kinex - Nabízíme Vám kvalitní ubytování v objektu bývalého pivovaru nedaleko Prahy.
Hotel Kolonie - Hotel nabízí ubytování v 6 dvoulůžkových, 2 jednolůžkových pokojích a 1 čtyřlůžkovém apartmánu, vždy s možností přistýlky.