Hornické muzeum Jiřetín

Javascript is required to view this map.

Muzeum se nachází v bývalé faře. Tato honosná barokní stavba vznikla v roce 1755. Po rozsáhlé rekonstrukci v roce 1998 sem bylo umístěno jiřetínské muzeum. To ve své expozici představuje historii obce, hradu Tolštejna a dobývání rud v regionu.
otvírací doba: přístup do muzea s průvodcem z informačního střediska
adresa: Náměstí sv. Jiří, Jiřetín pod Jedlovou

Tipy na výlety v tomto regionu

Rozhledna je vysoká 15 m a její vrchol je zakončen prosklenou vyhlídkovou terasou. Na vrchu Dymníku stála již v roce 1895 výletní restaurace.
Klášter Osek je donedávna fungující cisterciácký klášter na severu Čech pod Krušnými horami.
Sloup se sochou sv. Vavřince, patrona všech hasičů. Pískovcová plastika pohází z roku 1716.
Lobkowiczký zámek, který byl jednu dobu centrem alchymie je údajně čtvrtý největší v ČR. Navštívíte nádvoří i zámeckou kapli. Do okolí se rozhlédnete z balkónu zámku....
Klášter založil v roce 1373 Albrecht z Kolovrat pro řád augustinánů poustevníků a sám si jej také vyvolil jako místo svého posledního odpočinku.

Tipy na ubytování v tomto regionu

Každý pokoj hotelu Eurorelax má vlastní sociální zařízení, lednici, televizi a připojení na internet. Všechny pokoje jsou nekuřácké. U objektu je parkoviště.
V penzionu je celkem 13 pokojů ve 4 patrech: 10 dvojlůžkových pokojů s vlastní koupelnou a sociálním zařízením, 3 čtyřlůžkové pokoje s možností přistýlky (jedná se o vždy o 2...
Nabízíme ubytování v penzionu na kraji obce Cínovec, v Krušných Horách, asi 500 m od státní hranice s Německem. Disponujeme pěti pokoji s celkovou kapacitou 15 lůžek.
Penzion je po celkové citlivé rekonstrukci, která proběhla léta páně 2007 - 2008. Naše pokoje jsou jedinečné, každý je originál, jako každý člověk je jiný a má jiné potřeby.
Lokalita Loučky je koncipována jako ucelený areál pro poskytování komplexních služeb v oblasti cestovního ruchu, kulturních, sportovních a rekreačních služeb. Hotelový areál...