muzeum

Javascript is required to view this map.

Muzeum se nachází kousek od děčínského nádraží šikmo naproti v bývalém Loveckém dvoře.Budova má jedno patro a je postavena v klasicistním slohu.Nad jeho vchodem je kamenný znak knížete Thun-Hohensteina z r.1911.Budova původního loveckého dvora byla postavena okolo r.1735. V r.1808 a 1813 byl rozšířena o dvě postraní křídla.Později byla ještě různě upravena. V minulosti zde bylo sídlo vrchnostenských úřadů.

Zdejší muzeum zde sídlí od r.1957.Byly sem dány muzeální sbírky z Děčína,Podmokel,Jílového a také pozůstatky sbírek z děčínského zámku.
Před muzeem je mohutný strom jinanu dvoulaločného, který je jeden z největších jinanů v Čechách.Přesné stáří se neví,ale pochází pravděpodobně z doby,kdy se začal stavět Lovecký dvůr.Před muzeem se nachází z každé strany vstupních dveří v parku dvě sochy a to socha sv.Floriána a socha sv.Jana Nepomuckého.Na nádvoří muzea bylo zřízeno lapidárium, kde se ukládají cenná díla z Děčínska.

Muzeum pořádá krátkodobé výstavy a vernisáže, jinak je zde stálá expozice Vývoje lodní dopravy na Labi, gotické plastiky na Děčínsku a Města na louce.

Na děčínském zámku má svoji pobočku, kde jsou vystaveny sbírky zbraní, je tu výstava barokního umění a také se věnuje historii zámku.

Oblastní muzeum v Děčíně
Příspěvková organizace
Adresa:
Čs. mládeže 1/31, 405 02 Děčín
Kontakt:
tel.: 412 531 549
fax: 412 532 560
e-mail: muzeum@muzeumdc.cz

Zatím nehodnoceno.

Tipy na výlety v tomto regionu

Štolu Jana Evangelisty založil v roce 1781 Jan z Edenburku, s cílem těžit zde stříbrné a měděné rudy. Štola byla vykopána do délky 640 m, ale těžba nebyla výnosná a proto...
Památník Terezín je specializovaná česká kulturní instituce, která má za úkol uchovávat památku na oběti nacistické perzekuce během 2. světové války.
Dominanta města Varnsdorfu se tyčí na znělcovém hraničním vrchu do výšky 467 m n. m. Objekt vybudovali varnsdorfští členové Horského spolku pro nejsevernější Čechy.
Křížová hora je poutním místem nad Jiřetínem. Je opředena legendou o zázračném uzdravení nejmladšího ze sedmi bratrů.
Úštěk (německy Auscha) je malé město v severních Čechách, 17 km severovýchodně od Litoměřic.

Tipy na ubytování v tomto regionu

Každý pokoj hotelu Eurorelax má vlastní sociální zařízení, lednici, televizi a připojení na internet. Všechny pokoje jsou nekuřácké. U objektu je parkoviště.
V penzionu je celkem 13 pokojů ve 4 patrech: 10 dvojlůžkových pokojů s vlastní koupelnou a sociálním zařízením, 3 čtyřlůžkové pokoje s možností přistýlky (jedná se o vždy o 2...
Nabízíme ubytování v penzionu na kraji obce Cínovec, v Krušných Horách, asi 500 m od státní hranice s Německem. Disponujeme pěti pokoji s celkovou kapacitou 15 lůžek.
Penzion je po celkové citlivé rekonstrukci, která proběhla léta páně 2007 - 2008. Naše pokoje jsou jedinečné, každý je originál, jako každý člověk je jiný a má jiné potřeby.
Lokalita Loučky je koncipována jako ucelený areál pro poskytování komplexních služeb v oblasti cestovního ruchu, kulturních, sportovních a rekreačních služeb. Hotelový areál...