muzeum

Javascript is required to view this map.

Muzeum se nachází kousek od děčínského nádraží šikmo naproti v bývalém Loveckém dvoře.Budova má jedno patro a je postavena v klasicistním slohu.Nad jeho vchodem je kamenný znak knížete Thun-Hohensteina z r.1911.Budova původního loveckého dvora byla postavena okolo r.1735. V r.1808 a 1813 byl rozšířena o dvě postraní křídla.Později byla ještě různě upravena. V minulosti zde bylo sídlo vrchnostenských úřadů.

Zdejší muzeum zde sídlí od r.1957.Byly sem dány muzeální sbírky z Děčína,Podmokel,Jílového a také pozůstatky sbírek z děčínského zámku.
Před muzeem je mohutný strom jinanu dvoulaločného, který je jeden z největších jinanů v Čechách.Přesné stáří se neví,ale pochází pravděpodobně z doby,kdy se začal stavět Lovecký dvůr.Před muzeem se nachází z každé strany vstupních dveří v parku dvě sochy a to socha sv.Floriána a socha sv.Jana Nepomuckého.Na nádvoří muzea bylo zřízeno lapidárium, kde se ukládají cenná díla z Děčínska.

Muzeum pořádá krátkodobé výstavy a vernisáže, jinak je zde stálá expozice Vývoje lodní dopravy na Labi, gotické plastiky na Děčínsku a Města na louce.

Na děčínském zámku má svoji pobočku, kde jsou vystaveny sbírky zbraní, je tu výstava barokního umění a také se věnuje historii zámku.

Oblastní muzeum v Děčíně
Příspěvková organizace
Adresa:
Čs. mládeže 1/31, 405 02 Děčín
Kontakt:
tel.: 412 531 549
fax: 412 532 560
e-mail: muzeum@muzeumdc.cz

Zatím nehodnoceno.

Tipy na výlety v tomto regionu

Jen pár kilometrů od Děčína v panenské krajině Labských pískovců se nachází nejvyšší stolová hora u nás - Děčínský Sněžník /nadmořská výška 723m/ a na jejím vrcholu...
Tiské stěny jsou pískovcová skalní oblast a přírodní památka poblíž obce Tisé na Děčínsku. Jedná se o pískovcové město, ojedinělé svou rozlohou i rozličností skalních útvarů.
Náš příběh o rozhledně na Studenci je dlouhý a jeho průběh by mohl být připodobněn projížďce na horské dráze.
Barokní poutní místo na vrchu Kalvárie s nádherným výhledem na Úštěcko. Návštěva tohoto kdysi velmi výstavného objektu je mimořádně působivým zážitkem.
Hrad Střekov patří mezi nejlépe dochované hradní zříceniny v České republice. Tvoří výraznou dominantu a symbol města Ústí nad Labem.

Tipy na ubytování v tomto regionu

Každý pokoj hotelu Eurorelax má vlastní sociální zařízení, lednici, televizi a připojení na internet. Všechny pokoje jsou nekuřácké. U objektu je parkoviště.
V penzionu je celkem 13 pokojů ve 4 patrech: 10 dvojlůžkových pokojů s vlastní koupelnou a sociálním zařízením, 3 čtyřlůžkové pokoje s možností přistýlky (jedná se o vždy o 2...
Nabízíme ubytování v penzionu na kraji obce Cínovec, v Krušných Horách, asi 500 m od státní hranice s Německem. Disponujeme pěti pokoji s celkovou kapacitou 15 lůžek.
Penzion je po celkové citlivé rekonstrukci, která proběhla léta páně 2007 - 2008. Naše pokoje jsou jedinečné, každý je originál, jako každý člověk je jiný a má jiné potřeby.
Lokalita Loučky je koncipována jako ucelený areál pro poskytování komplexních služeb v oblasti cestovního ruchu, kulturních, sportovních a rekreačních služeb. Hotelový areál...