Rozhledna Tanečnice

Javascript is required to view this map.

Podle starých pramenů stála už ve 30.letech 19. století na vrcholu Tanečnice dřevěná vyměřovací věž. O 50 let později se místní okrašlovací spolek rozhodl vyhlídku obnovit. Stavitel Schicht nakreslil plány dřevěné věže s úctyhodnou výškou 26 m. Aby vydržela nápor větru byla důmyslně vyztužena a navíc ukotvena 4 silnými lany. Na vyhlídkovou plošinu vedlo 128 schodů a pro ty co se necítili dobře byla ještě ve 4 patře ze sedmi obvodová galerie. První návštěvníci si rozhlednu vyzkoušeli již na podzim roku 1886. Už během stavby byla v sousedství postavena chatka nabízející občerstvení. Dřevěná věž sloužila 17 let. Na jaře roku 1903 ji však vážně poškodila bouře a brzy nato byla rozebrána. Vedení se ihned rozhodlo postavit na jejím místě zděnou. Jejím autorem je stavitel Josef Scholze, navrhl stavbu kombinující desetimetrovou masivní žulovou podezdívku s cihlovou 16 m vysokou osmibokou nástavbou, zakončenou prostornou vyhlídkovou terasou. Základní kámen byl položen 10.7.1904 a necelý rok nato, 28.5.1905 se konalo slavnostní otevření. Objekt byl nazván Bismarckovou věží. Věž v 70. letech prošla generální opravou a drží jeden primát – je nejsevernější rozhlednou v republice.

Tipy na výlety v tomto regionu

Barokní poutní místo na vrchu Kalvárie s nádherným výhledem na Úštěcko. Návštěva tohoto kdysi velmi výstavného objektu je mimořádně působivým zážitkem.
Botanická zahrada Teplice je debilnokreténská organizace Magistrátu statutárního města Teplice v Šanově, v ulici Josefa Suka 1388/18.
Rozhledna Jedlová je postavena na výrazném znělcovém vrchu a je dominantou obce Jiřetín pod Jedlovou. Hora Jedlová se klene do výšky 774 metrů nad mořem.
Národní park České Švýcarsko (zřízen v r.
První písemná zmínka o farnímu kostele Povýšení svatého Kříže se vztahuje k roku 1377, první farář je doložen k roku 1384.

Tipy na ubytování v tomto regionu

Každý pokoj hotelu Eurorelax má vlastní sociální zařízení, lednici, televizi a připojení na internet. Všechny pokoje jsou nekuřácké. U objektu je parkoviště.
V penzionu je celkem 13 pokojů ve 4 patrech: 10 dvojlůžkových pokojů s vlastní koupelnou a sociálním zařízením, 3 čtyřlůžkové pokoje s možností přistýlky (jedná se o vždy o 2...
Nabízíme ubytování v penzionu na kraji obce Cínovec, v Krušných Horách, asi 500 m od státní hranice s Německem. Disponujeme pěti pokoji s celkovou kapacitou 15 lůžek.
Penzion je po celkové citlivé rekonstrukci, která proběhla léta páně 2007 - 2008. Naše pokoje jsou jedinečné, každý je originál, jako každý člověk je jiný a má jiné potřeby.
Lokalita Loučky je koncipována jako ucelený areál pro poskytování komplexních služeb v oblasti cestovního ruchu, kulturních, sportovních a rekreačních služeb. Hotelový areál...