Čertův stolek

Javascript is required to view this map.

Geomorfologický útvar – skalní věž s názvem Čertův stolek se nachází v údolí Doubravy naproti skále kde se nacházel hrad Sokolohrad.

Podle jedné pověsti tu holdoval s ďáblem jeden chytrý sedlák a sázku nad ním vyhrál. Čert pak odtud s divokým chechotem skočil do tůně. Od těch dob zde voda nabývá krvavého zbarvení. Podle jiné verze tu žil poustevník v jehož svatém rozjímání ho rušil ďábel. Když už si nevěděl rady, obrátil se na kněze. Ten mu poradil aby na stolku, na němž ďábel sedával, nakreslil svěcenou křídou tři velké kříže. Když se pekelník zjevil a uviděl ty posvátné znaky, navždy zmizel.

Zatím nehodnoceno.

Tipy na výlety v tomto regionu

Zajímavá osobitá kovová konstrukce, navržená ing. Josefem Bártou je vysoká 34 m a primárně slouží jednomu mobilnímu operátorovi jako nosič antén.
Symbol legendárního světce a dílo geniálního stavitele
Martin Maxmilián Goltz původně zamýšlel postavit špitál, který však před dokončením změnil na jezuitskou rezidenci (jezuité měli zabezpečovat provoz Goltzem postavené lorety...
Telčský zámek, patřící mezi klenoty moravské renesanční zámecké architektury. Historické jádro Telče patří k nejcennějším městským památkovým rezervacím na Moravě.
Zřícenina hradu Chlum stojí na ostrohu na východním okraji stejnojmenné vsi na Kutnohorsku ve Středočeském kraji.

Tipy na ubytování v tomto regionu

Beny penzion se nechází téměř v centru Moravských Budějovic. Nabízíme kvalitní ubytování v luxusních pokojích s lednicí a vlastní koupelnou s WC.
Nabízíme ubytování v rodinném domě o celkové kapacitě 12 lůžek a 4 přistýlky.
Penzion se nachází přímo uprostřed malebné jihočeské vesničky Častrov. Areál tvoří typické jihočeské atrium, které poskytuje hostům maximální soukromí s posezením na terase a...
Z důvodu členitosti objektů u nás nenajdete dva identické pokoje. Vyberte si z široké nabídky typů pokojů ve dvou budovách navazujících na sebe.
Nabízíme příjemné ubytování v 6 pokojích s celkovou kapacitou 20 lůžek. Rozdělení pokojů: 1x třílůžkový pokoj, 2x dvoulůžkový pokoj, 2x čtyřlůžkový pokoj a 1x pětilůžkový...