Bazilka Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně

Javascript is required to view this map.

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie je poutní basilica minor stojící na Svatém Hostýně. Jde o nejvýznamnější mariánský poutní kostel Moravy, v celorepublikovém měřítku soupeří o post nejvýznamnějšího se starší, ale o trochu méně navštěvovanou Bazilikou Nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře. Konkávně projmutou plochu západního průčelí pokrývá mozaika Hostýnské Madony od pražského mozaikáře Viktora Foerstra (1912). Má plochu 26 m2 a je složena z 260 tisíců speciálních sklíček dovezených z Itálie.
Zúčastnit se bohoslužeb a dalších pobožností nebo jen pohlédnout na momentální dění v bazilice je možné pomocí webové kamery Live

Tipy na výlety v tomto regionu

Poslední neregulovaný úsek řeky Moravy na dolním toku začíná pod Vnorovským jezem. Morava zde vstupuje do oblasti vátých písků známých jako "Moravská Sahara".
Muzeum Bojkovska se nachází v centru města Bojkovice na ulici Palackého, kam se přestěhovalo ze zámku Nového Světlova. V květnu 2011 otevřelo první část nových expozic.
Chrám sv. Vavřince je situován na vyvýšenině na severní straně města. Ke kostelu vede dvojí kamenné schodiště.
Místo, kde stojí Kroměřížská zámek v nynější podobě, má velmi bohatou historii. Již v době Velkomoravské říše se zde nacházelo hradisko, na jehož místě byl ve 13. století...
Vzdělávací a informační středisko Centrum Veronica působí v unikátním prostředí obce Hostětín.

Tipy na ubytování v tomto regionu

Penzion Na Podťatém - Samotný penzion se nachází na rozlehlém, slunném pozemku.
Apartmány Zámeček - V penzionu je k dispozici 26 apartmánů, z nichž 21 je dvoulůžkových a 5 čtyřlůžkových, celkem tedy 62 pevných lůžek s možností jednotlivých přistýlek.
Penzion Villa Rozárka - K dispozici je ubytování se snídaní pro 31 osob ve 13 pokojích. Možnost přistýlek. Parkování pro automobily je zajištěno přímo v areálu penzionu.
BalonCentrum Břestek - Penzion se nachází v podhůří Chřibů přibližně 10 km od okresního města Uherského Hradiště. Kapacita pensionu je 20 lůžek s možností 8 přistýlek.
Horská chata Valmont - Dovolujeme si Vám nabídnout možnost ubytování ve zrekonstruované Horské chatě Valmont, která se nachází v chráněné krajinné oblasti Bílých Karpat...