Farma Vystrkov

Javascript is required to view this map.

U farmy se nachází vyhlídky do širého kraje - Radhošť, Kelečský Javorník, Praděd. Možnost kontaktu s koňmi v pastvinách, bylinné bludiště se studánkou a nedaleko ukrytá keška. Příznivcům hry paintball slouží přírodní hřiště v rokli potoka. V zimě jsou zasněžené pláně náhorní plošiny vyhledávaným cílem provozovatelů snowkitingu, v létě jsou vhodné k pouštění draků. Turistická nástěnka, turistické mapy a průvodci krajem k dispozici v improvizované výletnické odpočívárně zdarma ve spolupráci s Turistickým informačním centrem Valašské Meziříčí. Věřící se mohou zastavit k modlitbě u božích muk v podobě pískovcového kříže
Od 14. století se na usedlosti chovaly ovce, později krávy a koně. Nejstarší dochovanou budovou je kamenná sýpka s klenutým sklepem z poloviny 18.století. V kronice se uvádí, že jihozápadně od Lhoty, již na katastru Valašského Meziříčí-Poličné, ležela ves Drozdova Lhota, zmíněna v letech 1392, 1399 a 1403, a 1437 označovaná jako Radslavova Lhota, která v průběhu 16. a 17. století postupně zpustla a zůstal zde jen dvůr Vystrkov (Wisterkow), označovaný též Lhotsko nebo Lhotský dvůr, v mapách jako Wistorkowa Hof - 1.vojenské (josefské) mapování 1764-1768, Lhottokow Hof - 2.vojenské (Františkovo) mapování 1836-1840, Lhottskov Hof i Wystrkov - 3.vojenské mapování 1876-1878. Usedlost původně patřila k choryňskému lénu, díl rytířů z Wolfsberka, ale roku 1449 byla odprodána k arnoltovickému lénu, tedy katastru Poličná. Po 2. světové válce byl Vystrkov včleněn do socialistické organizace a byl využíván jako odchovna jalovic až do poloviny 70. let, poté pět let velmi intenzivně pustl. Současní majitelé zde od roku 1980 hospodaří a od 1989 podnikají jako samostatně hospodařící zemědělci zaměření na chov koní na trvalých travních plochách, registrovaní dle zákona o zemědělství.

Zatím nehodnoceno.

Tipy na výlety v tomto regionu

Krásný větrný mlýn je součástí skanzenu v obci Rymice,4km od Holešova.Jedná se o soubor lidových staveb východní Hané - sedm objektů lidové architektury z 18. a 19.
Bazilika Nanebevzetí Panny Marie je poutní basilica minor stojící na Svatém Hostýně.
Kde jinde by mělo být muzeum obuvnictví než v městě, které je s botami bytostně spjato.
Kopec, Beskydy, Javorníky, Valašsko

Tipy na ubytování v tomto regionu

Penzion Na Podťatém - Samotný penzion se nachází na rozlehlém, slunném pozemku.
Apartmány Zámeček - V penzionu je k dispozici 26 apartmánů, z nichž 21 je dvoulůžkových a 5 čtyřlůžkových, celkem tedy 62 pevných lůžek s možností jednotlivých přistýlek.
Penzion Villa Rozárka - K dispozici je ubytování se snídaní pro 31 osob ve 13 pokojích. Možnost přistýlek. Parkování pro automobily je zajištěno přímo v areálu penzionu.
BalonCentrum Břestek - Penzion se nachází v podhůří Chřibů přibližně 10 km od okresního města Uherského Hradiště. Kapacita pensionu je 20 lůžek s možností 8 přistýlek.
Horská chata Valmont - Dovolujeme si Vám nabídnout možnost ubytování ve zrekonstruované Horské chatě Valmont, která se nachází v chráněné krajinné oblasti Bílých Karpat...