Farma Vystrkov

Javascript is required to view this map.

U farmy se nachází vyhlídky do širého kraje - Radhošť, Kelečský Javorník, Praděd. Možnost kontaktu s koňmi v pastvinách, bylinné bludiště se studánkou a nedaleko ukrytá keška. Příznivcům hry paintball slouží přírodní hřiště v rokli potoka. V zimě jsou zasněžené pláně náhorní plošiny vyhledávaným cílem provozovatelů snowkitingu, v létě jsou vhodné k pouštění draků. Turistická nástěnka, turistické mapy a průvodci krajem k dispozici v improvizované výletnické odpočívárně zdarma ve spolupráci s Turistickým informačním centrem Valašské Meziříčí. Věřící se mohou zastavit k modlitbě u božích muk v podobě pískovcového kříže
Od 14. století se na usedlosti chovaly ovce, později krávy a koně. Nejstarší dochovanou budovou je kamenná sýpka s klenutým sklepem z poloviny 18.století. V kronice se uvádí, že jihozápadně od Lhoty, již na katastru Valašského Meziříčí-Poličné, ležela ves Drozdova Lhota, zmíněna v letech 1392, 1399 a 1403, a 1437 označovaná jako Radslavova Lhota, která v průběhu 16. a 17. století postupně zpustla a zůstal zde jen dvůr Vystrkov (Wisterkow), označovaný též Lhotsko nebo Lhotský dvůr, v mapách jako Wistorkowa Hof - 1.vojenské (josefské) mapování 1764-1768, Lhottokow Hof - 2.vojenské (Františkovo) mapování 1836-1840, Lhottskov Hof i Wystrkov - 3.vojenské mapování 1876-1878. Usedlost původně patřila k choryňskému lénu, díl rytířů z Wolfsberka, ale roku 1449 byla odprodána k arnoltovickému lénu, tedy katastru Poličná. Po 2. světové válce byl Vystrkov včleněn do socialistické organizace a byl využíván jako odchovna jalovic až do poloviny 70. let, poté pět let velmi intenzivně pustl. Současní majitelé zde od roku 1980 hospodaří a od 1989 podnikají jako samostatně hospodařící zemědělci zaměření na chov koní na trvalých travních plochách, registrovaní dle zákona o zemědělství.

Zatím nehodnoceno.

Tipy na výlety v tomto regionu

lBaťův mrakodrap nechal postavit Jan Antonín Baťa ve Zlíně podle projektu architekta Vladimíra Karfíka v letech 1936 až 1938 jako sídlo ředitelství obuvnické firmy Baťa.
Kde jinde by mělo být muzeum obuvnictví než v městě, které je s botami bytostně spjato.
Poslední neregulovaný úsek řeky Moravy na dolním toku začíná pod Vnorovským jezem. Morava zde vstupuje do oblasti vátých písků známých jako "Moravská Sahara".
Vrch Javorníček je součástí Javorníků na území CHKO Beskydy. Javorníček je částečně zalesněný vrch s loukami ve vrcholových partiích. 350 m pod vrcholem je zděná kaplička.

Tipy na ubytování v tomto regionu

Penzion Na Podťatém - Samotný penzion se nachází na rozlehlém, slunném pozemku.
Apartmány Zámeček - V penzionu je k dispozici 26 apartmánů, z nichž 21 je dvoulůžkových a 5 čtyřlůžkových, celkem tedy 62 pevných lůžek s možností jednotlivých přistýlek.
Penzion Villa Rozárka - K dispozici je ubytování se snídaní pro 31 osob ve 13 pokojích. Možnost přistýlek. Parkování pro automobily je zajištěno přímo v areálu penzionu.
BalonCentrum Břestek - Penzion se nachází v podhůří Chřibů přibližně 10 km od okresního města Uherského Hradiště. Kapacita pensionu je 20 lůžek s možností 8 přistýlek.
Horská chata Valmont - Dovolujeme si Vám nabídnout možnost ubytování ve zrekonstruované Horské chatě Valmont, která se nachází v chráněné krajinné oblasti Bílých Karpat...