hora Ostrý

Javascript is required to view this map.

Šumava patří k našim nejrozsáhlejším i nejdelším pohořím se spoustou půvabných partií. Po pádu železné opony a zrušení nepřístupného hraničního pásma se zároveň zařadila k našim nejvyhledávanějším horským partiím. Přitažlivost samozřejmě znásobilo i nedávné "schengenské" otevření státní hranice.
K horským vrcholkům hojně navštěvovaným z českého i německého území patří hora Ostrý (1 293 m n.m.), vystupující přímo na státní hranici v severozápadní části pohoří.
Z daleka nápadný zdvojený vrch Ostrý dominuje zalesněnému hřbetu Královského hvozdu a často bývá pasován na nejkrásnější horu Šumavy. Není proto divu, že je obdařen několika dalšími názvy, z nichž nejznámější je dávné chodské označení Prsa Matky Boží, inspirované právě dvojicí hrotovitých vrcholků Velkého a Malého Ostrého. Dříve se mu říkalo také Jezerní či Kravařská hora, německý název hory je Osser (Grosser a Kleiner Osser), případně Ossa nebo Ossaberg.

Zatím nehodnoceno.

Tipy na výlety v tomto regionu

Vchynicko-tetovský plavební kanál je vodní tok, který sloužil v minulosti pro plavení hojného šumavského dřeva. Obchází nesplavný úsek Vydry pod Antýglem.
Bavorský les (německy Bayerischer Wald) je pohoří v Bavorsku, v Německu. Rozkládádá se podél českých hranic a pokračuje na české straně jako pohoří Šumava.
Muzeum Šimona Adlera bylo vybudováno v Dobré Vodě v roce 1997 jako památník židovského historika a rabína Dr.
Na území vesnce Lhota v místě, kde dnes stojí zámek Červená Lhota stávala gotická tvrz. Tvrz vznikla ještě v době předhusitské. První dochovalá písemná zmínka o tvrzi pochází...
Sušický mechanický betlém je v budově Muzea Šumavy umístěn od roku 2004. Autory jsou řezbář Karel Tittl a Pavel Svoboda.

Tipy na ubytování v tomto regionu

Dům byl postaven v románském slohu a první záznamy o něm pocházejí z roku 1370.
Tři stylově zařízené prostorné apartmány nabízí ideální možnost pro strávení romantického pobytu v historické perle Jižních Čech.
Pension je umístěn v klidném prostředí s komfortním ubytováním.
Pokoje v penzionu jsou 2 až 5 lůžkové, mají své sociální zařízení - sprchový kout a toaletu.
Příjemné ubytování v atraktivní lokalitě historické části města, 5 minut volnou chůzí od náměstí.