hora Ostrý

Javascript is required to view this map.

Šumava patří k našim nejrozsáhlejším i nejdelším pohořím se spoustou půvabných partií. Po pádu železné opony a zrušení nepřístupného hraničního pásma se zároveň zařadila k našim nejvyhledávanějším horským partiím. Přitažlivost samozřejmě znásobilo i nedávné "schengenské" otevření státní hranice.
K horským vrcholkům hojně navštěvovaným z českého i německého území patří hora Ostrý (1 293 m n.m.), vystupující přímo na státní hranici v severozápadní části pohoří.
Z daleka nápadný zdvojený vrch Ostrý dominuje zalesněnému hřbetu Královského hvozdu a často bývá pasován na nejkrásnější horu Šumavy. Není proto divu, že je obdařen několika dalšími názvy, z nichž nejznámější je dávné chodské označení Prsa Matky Boží, inspirované právě dvojicí hrotovitých vrcholků Velkého a Malého Ostrého. Dříve se mu říkalo také Jezerní či Kravařská hora, německý název hory je Osser (Grosser a Kleiner Osser), případně Ossa nebo Ossaberg.

Zatím nehodnoceno.

Tipy na výlety v tomto regionu

Historie sušického sirkařství
Velký Javor (německy Großer Arber) je hora ležící v pohoří Šumava ve spolkové zemi Bavorsko. Jedná se o nejvyšší vrchol celého pohoří.
Jako opravdoví světoběžníci nemusíte zrovna přeletět oceán.
Boubín (1362m, dříve česky nazýván Boubův vrch nebo Búbův vrch, německy Kubany nebo Kuboberg) je jedním z nejvyšších a nejznámějších šumavských vrcholků, a to díky přírodní...
Muzeum Šimona Adlera bylo vybudováno v Dobré Vodě v roce 1997 jako památník židovského historika a rabína Dr.

Tipy na ubytování v tomto regionu

Dům byl postaven v románském slohu a první záznamy o něm pocházejí z roku 1370.
Tři stylově zařízené prostorné apartmány nabízí ideální možnost pro strávení romantického pobytu v historické perle Jižních Čech.
Pension je umístěn v klidném prostředí s komfortním ubytováním.
Pokoje v penzionu jsou 2 až 5 lůžkové, mají své sociální zařízení - sprchový kout a toaletu.
Příjemné ubytování v atraktivní lokalitě historické části města, 5 minut volnou chůzí od náměstí.