Jezerní slatě

Javascript is required to view this map.

Na ploše 19 hektarů tu je toho k vidění opravdu dost. Jako typické šumavské vrchovištní rašeliniště nabízí Tříjezerní slať řadu vzácných rostlin, se kterými se seznámíte na 250 m dlouhé naučné stezce procházející samotným srdcem rašeliniště. Logicky nemůže minout tedy to, co dává zdejšímu mokřadu název – tedy tři rašelinná jezírka. Snad proto, že je mezi třemi zpřístupněnými slatěmi (Tříjezerní, Jezerní a Chalupská) nejmenší, činí jí to tak báječně domáckou, jakoby důvěrně známou. Člověk nemusí být biologem, aby se mohl radovat z toho, že se tu daří borovici bažinné, bříze trpasličí, masožravé rosnatce okrouhlolisté a že podmínky pro existenci tu našla třeba i šicha oboupohlavná.V nadmořské výšce 1062 m.n.m.tu vyrůstá i klikva žoravina, borovice bahenní, borovice kleč či nejrůznější lišejníky a mechy. No a ze zástupců živočišné říše jmenujme alespoň šídla, vážky, a když budeme chtít být ještě konkrétnější, tak třeba dravou znakoplavku, žijící ve zdejším největším jezírku o rozloze 7 akrů a hloubce až 2 m.
Až tedy budete někdy mířit z Modravy na Javoří pilu, Poledník či Prášily nelitujte námahy a udělejte si odbočku do tohoto tichého šumavského místa. Šumění větru v korunách okolních stromů, zpěv ptactva i magicky se zrcadlící hladiny zdejších jezírek Vám jistojistě dají zapomenout na dnešní přetechnizovanou dobu a nechají vzpomenout časů, kdy se jen kousek odtud táhl pás hraničních zátarasů.

Tipy na výlety v tomto regionu

Vchynicko-tetovský plavební kanál je vodní tok, který sloužil v minulosti pro plavení hojného šumavského dřeva. Obchází nesplavný úsek Vydry pod Antýglem.
Horská synagoga v Hartmanicích byla postavena v letech 1883–1898. Nacisty byla uzavřena roku 1938. Později sloužila jako truhlárna, sklad pneumatik, apod.
Na ploše 19 hektarů tu je toho k vidění opravdu dost.
Povydří – přírodní památka ev. č. 1030, zároveň I. zóna národního parku, lokalita: Srní, Vchynicko-tetovský plavební kanál, Svojše, Horská Kvilda v okrese Klatovy. Správa NP...
Na území vesnce Lhota v místě, kde dnes stojí zámek Červená Lhota stávala gotická tvrz. Tvrz vznikla ještě v době předhusitské. První dochovalá písemná zmínka o tvrzi pochází...

Tipy na ubytování v tomto regionu

Dům byl postaven v románském slohu a první záznamy o něm pocházejí z roku 1370.
Tři stylově zařízené prostorné apartmány nabízí ideální možnost pro strávení romantického pobytu v historické perle Jižních Čech.
Pension je umístěn v klidném prostředí s komfortním ubytováním.
Pokoje v penzionu jsou 2 až 5 lůžkové, mají své sociální zařízení - sprchový kout a toaletu.
Příjemné ubytování v atraktivní lokalitě historické části města, 5 minut volnou chůzí od náměstí.