paragliding

Javascript is required to view this map.

Ochutnejte s námi pocity lehkosti bytí ve vzduchu. Jen padák, Vy a profesionální instruktor, který Vám umožní proniknout do tajů nejjednoduššího způsobu létání. Získáte základní informace z aerodynamiky, meteorologie a techniky pilotáže. Na louce s převýšením 20 m si vyzkoušíte techniku startování a zatáčení. Jednoduše vše, co se Vám bude hodit v další letecké kariéře.
Informace k paraglidingu

Co s sebou sportovní oblečení, pevnou kotníkovou obuv a co nejméně zbytečností
Časová náročnost 6 hodin vč. instruktáže
Lokalita Sušice a okolí
Náplní tohoto kurzu je nácvik manipulace s padákem, výuka startů, zatáčení a přistání na cíl na menších cvičných kopcích. Po absolvování seznamovacího kurzu budete umět částečně ovládat padák, provádět lety se zatáčením a dokážete také samostatně přistávat.

Provoz paraglidingu

Vhodné období pro aktivitu březen – listopad
Program paraglidingu mohou absolvovat osoby s minimální váhou 45 kg a maximální vahou 100 kg. Není třeba žádné lékařské vyšetření.

Cena paraglidingu zahrnuje práci instruktorů (teoretickou a praktickou výuku), zapůjčení padákových kompletů, zapůjčení radiostanic, zákonné pojištění na škody způsobené třetí osobě, dopravu na startoviště a přesun mezi jednotlivými lokalitami, dárkový balíček, DVD s fotografiemi z celého kurzu.
Program kurzu začíná v počtu minimálně 5 osob.

Zatím nehodnoceno.

Tipy na výlety v tomto regionu

Kostel Panny Marie Pomocné z Hvězdy byl postaven v létech 1729 - 32 hrabětem Wolfem Jindřichem Nothafem, majitelem zdejšího panství. Půdorys kostela tvoří šestícípou hvězdu.
Hora Pancíř (1.214 m) je jedním ze tří vrcholků známé šumavské hřebenové trasy Prenet, Můstek, Pancíř. Tyčí se nad Železnou Rudou vzdálený asi 6 km severovýchodním směrem od...
Velký Javor (německy Großer Arber) je hora ležící v pohoří Šumava ve spolkové zemi Bavorsko. Jedná se o nejvyšší vrchol celého pohoří.
Nádherné přírodní scenérie se nám otevírají po cestě podél Roklanského potoka. Ten pramení na severozápadním svahu Blatného vrchu v těsné blízkosti státní hranice ČR a SRN.

Tipy na ubytování v tomto regionu

Dům byl postaven v románském slohu a první záznamy o něm pocházejí z roku 1370.
Tři stylově zařízené prostorné apartmány nabízí ideální možnost pro strávení romantického pobytu v historické perle Jižních Čech.
Pension je umístěn v klidném prostředí s komfortním ubytováním.
Pokoje v penzionu jsou 2 až 5 lůžkové, mají své sociální zařízení - sprchový kout a toaletu.
Příjemné ubytování v atraktivní lokalitě historické části města, 5 minut volnou chůzí od náměstí.